Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 5 742 | Zgonów: 175


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 144 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 7 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 kwietnia 2020 roku, godzina: 10:06 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

ogłoszenie wydawcy
reklama | Życzenia Wielkanocne Dziennika Polickiego

#Koronawirus w Polsce [26.03.2020] [relacja]

Publikujemy najnowsze informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Z każdym kolejnym dniem rośnie liczba osób chorych na COVID-19 w naszym kraju.

UWAGA! Artykuł odświeża się automatycznie co 60 sekund

godzina 20.40

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z województwa mazowieckiego, 8 osób z województwa podkarpackiego, 3 osób z województwa podlaskiego, 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, 2 osób z województwa opolskiego oraz po 1 osobie z województwa pomorskiego i wielkopolskiego.

Niestety potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

godzina 18.50

Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie:

godzina 18.40

Główny Inspektor Sanitarny: Liczba osób objętych działaniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej według stanu na dzień 26 marca wynosi 293 463 osoby. Te dane pokazują skalę zjawiska, z jakim mierzą się pracownicy inspekcji.

godzina 18.10

Kolejny przypadek koronawirusa w województwie zachodniopomorskim. Młody mężczyzna z powiatu koszalińskiego jest izolowany w warunkach domowych.

godzina 18.05

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z województwa śląskiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 7 osób z województwa lubuskiego, 6 osób z województwa małopolskiego, 5 osób z województwa lubelskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa pomorskiego i 1 osoby z województwa zachodniopomorskiego.

godzina 16.20

Mateusz Iżakowski: Aktualnie w Szpitalu Zakaźnym w Szczecinie przebywa 23 pacjentów z COVIDー19. 21 osób na oddziale zakaźnym w stanie dobrym, oraz 2 osoby na OIOMie w stanie ciężkim.

godzina 14.30

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach przekazała jednostkom OSP z terenu powiatu polickiego tj. Nowe Warpno, Trzebież, Tanowo, Dobra i Kołbaskowo środki ochrony indywidualnej oraz płyny do dezynfekcji do prowadzenia działań pomocniczych m.in. przy realizacji zadań związanych z kwarantanną osób potencjalnie zagrożonych wirusem SARS-CoV-2.

godzina 14.07

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 35 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

godzina 11.45

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby przebadano ponad 3 300 próbek na koronawirusa.

godzina 09.15

W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z województwa lubelskiego, 6 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 3 osób z województwa pomorskiego, 3 osób z województwa wielkopolskiego, 3 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Aktualnie na terenie województwa zachodniopomorskiego potwierdzone są 32 przypadki zachorowania na koronawirusa. Jedna osoba zmarła.

godzina 09.00

Sprawdź co powinieneś wiedzieć o kwarantannie <- kliknij i przeczytaj

godzina 00.01

Liczba zarażeń koronawirusem w Polsce przekroczyła 1 000 osób. Aktualnie na COVID-19 choruje w naszym kraju 1 051 osób. Nie żyje 14 osób, najwięcej bo aż 5 zmarło w województwie dolnośląskim.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego potwierdzonych jest w sumie 31 przypadków zachorowań na koronawirusa. W powiecie polickim zarażone są 3 osoby.