reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


MSWiA zapowiedziało kolejne zmiany na polskich granicach

Zamknięcie granic Polski zostaje przedłużone do 13 kwietnia - poinformował w środę podczas konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Zapowiedziane zostały kolejne obostrzenia.

Potwierdza się to, o czym pisaliśmy dziś rano - od piątku 27 marca obowiązkowej kwarantannie podlegać będą osoby, które do tej pory na co dzień przekraczały granicę w drodze z miejsca zamieszkania do pracy. Zmiany te dotkną m.in. Polaków mieszkających w niemieckich miejscowościach przygranicznych, którzy zatrudnieni są po polskiej stronie.

- Pracujący za granicą mają dwa dni na ustabilizowanie swojej sytuacji - mówił minister Mariusz Kamiński.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Obowiązkowej kwarantannie nie podlegają kierowcy ciężarówek wjeżdżający do Polski w ramach międzynarodowego transportu towarów. Ograniczenia obowiązują na wszystkich granicach Polski. W powiecie polickim otwarte dla ruchu jest jedynie przejście graniczne w Kołbaskowie.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda