reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


#Koronawirus w Polsce [25.03.2020] [relacja]

Publikujemy najnowsze informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Z każdym kolejnym dniem rośnie liczba osób chorych na COVID-19 w naszym kraju.

UWAGA! Artykuł odświeża się automatycznie co 60 sekund

godzina 20.39

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 2 osób z województwa świętokrzyskiego, 2 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa lubelskiego oraz po 1 osobie z województwa podlaskiego i zachodniopomorskiego.

godzina 20.35

Rzecznik Szpitala Zakaźnego przy ul. Arkońskiej potwierdza 31 zarażenie koronawirusem w województwie zachodniopomorskim. To mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfińskiego, który miał kontakt z osobą z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19. Na ten moment przebywa w izolacji domowej.

godzina 18.30

Dzienny Raport Ministerstwa Zdrowia na temat koronawirusa:

godzina 18.00

Wśród tych wszystkich mało optymistycznych informacji jest też jedna bardzo pozytywna. Dziś 66-letni mężczyzna został wypisany z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Testy wykazały, że nie jest już zakażony koronawirusem. To drugie ozdrowienie w naszym kraju.

godzina 17.50

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z województwa mazowieckiego, 15 osób z województwa łódzkiego, 5 osób z województwa dolnośląskiego, 4 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa świętokrzyskiego, 2 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa podlaskiego i po jednej osobie z województwa zachodniopomorskiego, województwa opolskiego i województwa małopolskiego.

Potwierdzony przypadek z województwa zachodniopomorskiego dotyczy starszego mężczyzny z powiatu białogardzkiego, który hospitalizowany jest w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

W szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

godzina 15.15

Straż Graniczna: 24 marca na kierunku do Polski skontrolowano 27 500 osób, w tym 21 400 na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej.

godzina 14.47

MSWiA zapowiedziało kolejne zmiany na polskich granicach <- kliknij i przeczytaj

godzina 14.45

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby przebadano ponad 3 300 próbek na koronawirusa.

godzina 13.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z województwa dolnośląskiego, 7 osób z województwa wielkopolskiego, 4 osób z województwa podkarpackiego, 2 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 2 osób z województwa lubuskiego, 2 osób z województwa śląskiego oraz po 1 osobie z województwa małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Niestety zmarła 13 osoba zarażona koronawirusem. 71-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa.

godzina 11.13

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: Obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw! Mandat do 5 tysięcy złotych za zabawy na placach zabaw.

godzina 10.10

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach: 24 marca skontrolowano 1 596 osób w 1 230 pojazdach w punkcie kontroli sanitarnej przy przejściu granicznym w Kołbaskowie. Dodatkowo strażacy przeprowadzili 2 interwencje związane z pomocą dla osób w miejscach objętych kwarantanną.

godzina 08.58

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z województwa zachodniopomorskiego i województwa warmińsko-mazurskiego, 2 osób z województwa podkarpackiego i 1 osoby z województwa małopolskiego.

Potwierdzone przypadki w województwie zachodniopomorskim dotyczą 3 młodych kobiet z powiatu koszalińskiego, które wróciły z Hiszpanii. Aktualnie pozostają w izolacji domowej. Aktualnie potwierdzonych zachorowań w naszym województwie jest 26.

Niestety we Wrocławiu zmarły też dwie kolejne osoby. 41-letni oraz 71-letni mężczyzna. Obaj mieli choroby współistniejące.

godzina 08.40

Przypominamy, że od dzisiaj do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać za wyjątkiem dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z koronawirusem (np. pomaganie starszej osobie w zakupach) oraz załatwienia spraw niezbędnych do życia codziennego (pójście do sklepu, do apteki, wyprowadzenie psa).

W środkach komunikacji miejskiej zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Jeżeli w autobusie jest przykładowo 40 miejsc siedzących, to takim autobusem może jechać maksymalnie 20 osób.

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z najbliższymi.

W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Przypominamy jednocześnie, że ograniczenie co do liczby osób nie dotyczy zakładów pracy.

godzina 00.10

Na chwilę obecną mamy 901 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa w Polsce. 26 przypadków w województwie zachodniopomorskim i 3 w powiecie polickim. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 10 osób.