Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 37 216 | Zgonów: 1 562 | Wyzdrowiało: 26 048


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 631 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 lipca 2020 roku, godzina: 10.42 | Kliknij i przeczytaj raport


#Koronawirus w Polsce [24.03.2020] [relacja]

Publikujemy najnowsze informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Z każdym kolejnym dniem rośnie liczba osób chorych na COVID-19 w naszym kraju.

UWAGA! Artykuł odświeża się automatycznie co 60 sekund

godzina 21.32

Łącznie w Polsce potwierdzono już 901 przypadków zarażenia koronawirusem.

godzina 21.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 17 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego.

godzina 19.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z województwa mazowieckiego, 2 osób z województwa lubuskiego i 1 osoby z województwa małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

godzina 18.39

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedłużło do 13 kwietnia br. kontrole graniczne osób przekraczających granicę państwową RP, będącą granicą wewnętrzną strefy Schengen. Dotychczas kontrole te były przywrócone od 15 do 24 marca.

godzina 18.35


godzina 17.21

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z województwa łódzkiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 5 osób z województwa śląskiego, 5 osób z województwa zachodniopomorskiego i 5 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z województwa wielkopolskiego.

godzina 17.16

Mateusz Iżakowski, rzecznik Szpitala Zakaźnego w Szczecinie: Informuję, że mamy kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie. To kobieta z powiatu stargardzkiego. Jej stan jest dobry. Wcześniej miała kontakt z innym pacjentem naszego szpitala.

godzina 14.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z województwa małopolskiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 6 osób z województwa lubelskiego oraz 1 osoby z województwa kujawsko-pomorskiego.

godzina 14.15

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 2 800 testów na koronawirusa.

godzina 14.10

Blisko milion złotych dla zachodniopomorskich szpitali na walkę z koronawirusem <- kliknij i przeczytaj

godzina 13.30

Rząd wprowadzi ograniczenie przemieszczania się i zakaz opuszczania domów! <- kliknij i przeczytaj

Rząd wprowadza ograniczenie liczby miejsc w komunikacji miejskiej <- kliknij i przeczytaj

godzina 11.30

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji: Trwa kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego.

godzina 10.28

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z województwa podkarpackiego i 1 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego.

68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach jest 9 ofiarą koronawirusa w Polsce. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

godzina 10.04

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach: Wczoraj skontrolowano 1 865 osób w 1 544 pojazdach w punkcie kontroli sanitarnej przy przejściu granicznym w Kołbaskowie.

godzina 08.56

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 17 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z województwa zachodniopomorskiego i 5 osób z województwa śląskiego, 3 osób z województwa lubuskiego, 2 osób z województwa opolskiego oraz po 1 osobie z województwa pomorskiego i wielkopolskiego.

godzina 00.26

godzina 00.10

Na chwilę obecną mamy 749 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa w Polsce. 16 przypadków w województwie zachodniopomorskim i 2 w powiecie polickim. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 8 osób.