Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 5 742 | Zgonów: 175


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 144 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 7 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 kwietnia 2020 roku, godzina: 10:06 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

ogłoszenie wydawcy
reklama | Życzenia Wielkanocne Dziennika Polickiego

Chcą utworzenia samodzielnego Sądu Rejonowego w Policach

Powstała petycja, w której inicjatorzy apelują, aby nie przenosić Wydziałów Zamiejscowych Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie z Polic. Co więcej, jej inicjatorzy chcą, aby w Policach utworzyć samodzielny Sąd Rejonowy.

Inicjatorzy petycji powołują się na prognozę ludności na lata 2013–2050 Głównego Urzędu Statystycznego, według której wynika, że liczba mieszkańców powiatu polickiego będzie się sukcesywnie zwiększać.

– Istnienie sądu lub chociaż wydziałów sądu w Policach podnosi prestiż miasta. Niewątpliwie dla mieszkańców Polic i powiatu polickiego oraz osób prowadzących na tym terenie działalność gospodarczą, ważne jest, aby mieć możliwość załatwienia jak największej liczby spraw w jednym miejscu – czytamy w petycji.

Inicjatorzy podkreślają, że w Policach swoje siedziby ma większość instytucji administracji publicznej, w tym m.in. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Starostwo Powiatowe czy Powiatowy Urząd Pracy.

Ważnym aspektem podnoszonym w petycji jest również kwestia logistyczna w przypadku ewentualnego przeniesienia sądu do Szczecina. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że sąd w Policach dysponuje własnym parkingiem dla interesantów.

Petycję można podpisać online pod adresem >> link do petycji <<.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda