reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 48 149 | Zgonów: 1 738 | Wyzdrowiało: 35 056


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 776 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 4 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Szyją, żeby pomagać zwierzętom w Australii

Grupa policzan postanowiła włączyć się w akcję pomocy dla ogarniętej pożarami Australii. Za pośrednictwem organizacji Rescou Craft Co przekazują uszyte własnoręcznie ochraniacze dla zwierząt, które ucierpiały w pożarach.

– Ochraniacze wykonujemy ze ściśle określonych projektów, które rozmiarowo dopasowane są do poszczególnych zwierząt – tłumaczą uczestnicy – Głównymi zwierzętami, dla których te ochraniacze szyjemy, są koale, kangury i nietoperze – dodają.

Ochraniacze wykonywane są z materiałów bawełnianych. Policzanie starają się szyć jak najwięcej. Brakuje jednak rąk do pracy, dlatego każdy, kto jest chętny, może się zgłosić.

Ponadto na portalu zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka „Police szyją dla Australii 2020”, gdzie można wpłacać środki niezbędne na zakup materiałów do szycia oraz pokrycia kosztów wysyłki gotowych.

– Zapraszamy w sobotę, 18 stycznia do Rady Osiedla nr 2 mieszczącej się przy ul. Konopnickiej każdego, kto ma maszynę i chce razem z nami przygotowywać kolejną partię ochraniaczy – zachęcają uczestnicy akcji.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Facebook: "Police szyją dla Australii"