reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 48 149 | Zgonów: 1 738 | Wyzdrowiało: 35 056


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 776 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 4 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Policzanin Bartłomiej Kostecki odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem za Ofiarność i Odwagę

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego. W uroczystości wzięła też udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Wśród 43 odznaczonych znalazł się policzanin Bartłomiej Kostecki, któremu prezydent RP Andrzej Duda przyznał Medal za Ofiarność i Odwagę.

– Krzyże Zasługi za Dzielność i Medale za Ofiarność i Odwagę są po to, aby symboliczny sposób podkreślić wyjątkowość tych ludzi, którzy patrzą inaczej na otaczającą ich rzeczywistość tych, którzy mają w sobie jakiś impuls – mówił Andrzej Duda, wskazując, że to dom wychowuje do tego, aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi, aby drugiego człowieka dostrzegać – powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.

Bartłomiej Kostecki powstrzymał uzbrojonego w siekierę mężczyznę, który wtargnął w październiku 2018 roku do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Napastnik miał przy sobie również dwa kanistry z benzyną. Mężczyznę obezwładnił wówczas Bartłomiej Kostecki z drugą osobą, kiedy napastnik zajęty kanistrami odłożył na moment siekierę.

Autor: Gracjan Broda, Foto: prezydent.pl