Menu
reklama:
reklama:


Debata historyczna „Police dla niepodległej” w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach

  • Gracjan Broda

W czwartek, 24 maja o godzinie 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się debata historyczna „Police dla niepodległej” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Debatę poprzedzi wykład dr hab. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego – Tomasza Ślepowrońskiego.

Dyskusja podzielona zostanie na panele, w których prelegenci dyskutować będą o wydarzeniach i postaciach historycznych. W pierwszej z nich, dotyczących kluczowych wydarzeń wśród uczestników znaleźli się: Witold Król (przewodniczący Rady Miejskiej w Policach), dr Marcin Stefaniak (historyk, NIK w Szczecinie), Andrzej Kościołek (nauczyciel historii, SP im. Jerzego Noskiewicza w Tanowie, Filia w Pilchowie), Cezary Dmochowski (Prawo i Sprawiedliwość), Damian Walczak (Platforma Obywatelska), Maria Piech (studentka Wydziału Prawa I Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego).

W dyskusji o postaciach historycznych udział wezmą: Cezary Arciszewski (przewodniczący Rady Powiatu Polickiego), dr Zofia Fenrych (OBEN IPN Oddział w Szczecinie), Kazimierz Drzazga (Prawo i Sprawiedliwość), Marek Tałasiewicz (Platforma Obywatelska), Andrzej Piotrowski (nauczyciel historii, SP nr 5 im. Orła Białego z Oddziałami Dwujęzycznymi), Bartosz Maciuszonek (student historii, IHiSM US).

Podczas dyskusji odbędzie się głosowanie publiczności na najważniejsze wydarzenie i postać ostatniego stulecia w naszej historii.

Kiedy: 24 maja 2018 roku, godzina 16.30

Gdzie: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Bilety: - wstęp wolny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan BrodaZOBACZ TAKŻE:Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją