Menu

Zapraszamy na wernisaż twórczości Marka Noniewicza

  • Gracjan Broda

W czwartek, 22 marca w Transgranicznym Ośrodku Edukacyjno-Ekologicznym w Zalesiu odbędzie się wernisaż twórczości Marka Noniewicza.

- W obszarze mojej aktywności znajduję się głównie fotografia, choć co raz częściej myślę że interesuje mnie światłoczułość – mówi o swojej twórczości artysta.

Marek Noniewicz jest przekonany, że sposób zapisu odzwierciedla proces myślenia o obrazie i jego recepcję. To właśnie dlatego częściej sięga po techniki historyczne i eksperymentalne czy efemeryczne formy zapisu, traktując je jako rodzaj klucza do języka natury.

- Staram się ożywić mit i próbuję znaleźć dla niego współczesny kontekst. Nieodwracalność i nieustanne przeobrażenie procesów srebrowych, są w jakiś sposób tożsame ze zmiennością świata przyrody. To co staram się rejestrować, to przebieg zmian – zaznacza Marek Noniewicz.

Marek Noniewicz jest absolwentem kilku uczelni, pedagogiem i oligofrenopedagogiem. Jest również wykładowcą, autorem tekstów o fotografii i kuratorem wystaw, prowadzi autorskie warsztaty z zakresu fotografii i zjawisk światłoczułych.

Kiedy: 22 marca 2018 roku, godzina 19.00

Gdzie: Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

Bilety: - wstęp wolny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały OrganizatoraZOBACZ TAKŻE:Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją