Menu

Koncert Ułani Ułani w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach [wideo]

  • Gracjan Broda

W sobotni wieczór, 11 listopada już po raz piąty odbył się koncert pieśni patriotycznych „Ułani ułani”, podczas którego policzanie mogli wspólnie świętować 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po raz kolejny okazało się, że sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach pękała w szwach, bowiem zainteresowanie koncertem było tak duże, że spora część publiczności nie miała miejsc siedzących, mimo iż organizatorzy i tak dostawili dodatkowe krzesła.

Podczas koncertu publiczność miała okazję wysłuchać najpiękniejszych pieśni patriotycznych śpiewanych przez solistkę operową Ewę Filipowicz – Kosińską wraz z chórem Cantore Iuvenum.

Na scenie w utworze „My, pierwsza brygada” wystąpili również samorządowcy, a wśród nich m.in.: Teresa Dera – wójt gminy Dobra, Anna Ryl – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, Władysław Kiraga – burmistrz Nowego Warpna, Cezary Arciszewski – przewodniczący Rady Powiatu Polickiego oraz Witold Król – przewodniczący Rady Miejskiej w Policach.

Policzanie po raz kolejny udowodnili, że w tym wyjątkowym dla każdego Polaka dniu, potrafią się jednoczyć i wspólnie wspominać tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie niepodległości.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją