Menu

Siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach wywalczyły Mistrzostwo Polski Szkół Gimnazjalnych

• Gracjan Broda

Siatkarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach zostały Mistrzyniami Polski w kategorii Szkół Gimnazjalnych.

Podopieczne Wojciecha Kaszy, które podczas turnieju w Kołobrzegu zastąpił Leszek Piasecki, rozegrały sześć spotkań, zdobywając komplet zwycięstw nie tracąc przy tym choćby seta.

W decydującym starciu policzanki pokonały siatkarki z Tychów 2:0. Pierwszego seta zdominowały młode siatkarki SMSu Police, pokonując rywalki do 13. W drugiej odsłonie gra była bardzo wyrównana a o zwycięstwie decydowały ostatnie akcje. Policzanki wygrały na przewagi do 26 i mogło się cieszyć z Mistrzostwa Polski.

O końcowym sukcesie zadecydowało doskonałe przygotownie zespołu do turnieju przez Wojciecha Kaszę oraz doświadczenie na ławce trenerskiej Leszka Piaseckiego, który bezpośrednio już w Kołobrzegu dołożył cegiełkę do końcowego sukcesu.

Mistrzynie Polski na turnieju wystąpiły w następującym składzie: Oliwia Bałuk, Zuzanna Szperlak, Eliza Wawrzoła, Magda Stysiak, Lidia Jarzembska, Gosia Banasiak, Martyna Świech, Żaneta Świątek, Kalina Bik, Julia Bartniczuk, Natalia Andrzejewska, Dominika Grzebuła.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Policach

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!