Menu

REGION: Sławomir Nitras wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Szczecina

  • Gracjan Broda

Platforma Obywatelska i Nowoczesna ogłosiła wspólnego kandydata na prezydenta Szczecina, którym został Sławomir Nitras. Jego zastępcą miałby być Przemysław Słowik z Nowoczesnej.

- Nie będziemy prowadzili brudnej kampanii, ale będziemy wypominać propagandę. mistyfikację, błędy i obłudę naszych oponentów. Przede wszystkim pokażemy jednak naszą wizję Szczecina – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Po wystąpieniu marszałka województwa wspólny głos zabrali liderzy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej - Katarzyna Lubnauer oraz Grzegorz Schetyna.

- Cieszę się, że możemy być tutaj razem z Katarzyną Lubnauer (przewodniczącą Nowoczesnej) i przekazać tę dobrą wiadomość – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem lidera PO Polskę Samorządną należy bronić przed politykami Prawa i Sprawiedliwości.

- Ważne jest aby bronić samorząd przed złymi ludźmi – podkreślił Schetyna. - Chcemy bronić samorządów, samorządności przed Prawem i Sprawiedliwością i centralizacją – kontynuował Schetyna.

Według Grzegorza Schetyny Sławomir Nitras jest kolejnym dobrym, po Rafale Trzaskowskim (będzie ubiegał się o prezydenturę Warszawy), kandydatem na prezydenta dużego miasta.

- Cieszę się, że Sławomir Nitras jest kolejnym po Rafale Trzaskowskim dobrym kandydatem na prezydenta – powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wyraził poparcie całej formacji politycznej dla wspólnych kandydatów PO i Nowoczesnej.

- Prezydentem powinien być ktoś taki jak Ty, który nie tylko kocha miasta, ale też kocha klub piłkarski, który w nim jest – podsumował Grzegorz Schetyna.

- Szczecin zasługuje, aby był miastem, który będzie dobrze zarządzany – podkreśliła Katarzyna Lubnauer.

O Szczecinie kandydat na prezydenta powiedział, że zawdzięcza mu wszystko co do tej pory udało mu się zdobyć.

- Szczecin to miasto niepokorne, które rodziło się w bólach – powiedział Sławomir Nitras. - Szczecin poza trudnym charakterem dał mi wszystko, rodzinę, przyjaciół, wykształcenie – dodał.

Jak podkreślił Nitras, chciałby teraz spłacić dług wdzięczności wobec miasta. Chciałby zostać liderem tego miasta.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 tobiaszek 2018-03-17 03:31
I co teraz z kandydatem Nowoczesnej Misiło? Coś siedzi cicho. Będzie v-ce prezydentem tj. w Warszawie Rabiej? :D
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją