Menu

Region: Zamiast na egzamin trafił za kratki

  • Gracjan Broda

32-letni szczecinianin konsekwentnie wsiadał za kierownicę samochodu, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Sąd trzykrotnie skazywał mężczyznę za ten czyn, jednak ten niewiele sobie z tego robił.

Gdy policjanci po raz kolejny zatrzymali 32-latka za kierowanie pojazdem bez uprawnień, Sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy bezwarunkowego pozbawienia wolności.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie na jednej z ulic w centrum Szczecina zatrzymali do kontroli osobowego Fiata. Kierujący nie posiadał przy sobie blankietu prawa jazdy i początkowo tłumaczył, że zostawił je w domu. W trakcie kontroli mężczyzna przyznał jednak, że cofnięto mu uprawnienia z uwagi na przekroczenie limitu punktów karnych. Tę wersję potwierdziły informacje uzyskane w policyjnym systemie.

- Mężczyzna w trybie przyspieszonym stanął przed szczecińskim sądem. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że szczecinianin już trzykrotnie odpowiadał za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami - informuje mł. asp. Karolina Rykaczewska.

Dotychczas stosowane kary nie przyniosiły oczekiwanego skutku, dlatego też Sąd tym razem za popełnione przestępstwo wymierzył karę bezwarunkowego pozbawienia wolności. Mężczyzna kolejne sześć miesięcy spędzi za kratkami.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją