Menu
reklama:


Stanisław Gawłoski przewodniczącym zachodniopomorskiej PO! Na czele struktur powiatowych stanie Janusz Szwyd!

  • Gracjan Broda

Stanisław Gawłowski w dalszym ciągu będzie pełnił funkcję przewodniczącego zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

Nowego przewodniczącego wybrano w Powiecie Polickim. Macieja Grabowicza, dotychczasowego sternika powiatowych struktur PO, zastąpił Janusz Szwyd, były sekretarz struktur powiatowych.

W jakim kierunku będzie podążała Platforma Obywatelska pod kierownictwem nowego przewodniczącego?

- Chcę, by Platforma Obywatelska w Powiecie Polickim przede wszystkim szła w kierunku lokalnego społeczeństwa, w kierunku rozwiązywania problemów, które dla przeciętnego mieszkańca są najbardziej istotne, w kierunku dobrze pojętej samorządności - mówi Janusz Szwyd, lider PO.

Janusz Szwyd w kadencji 2010-2014 zasiadał w radzie Powiatu Polickiego i był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, która najwięcej swojej uwagi poświęcała ówczesnego konfliktowi pomiędzy zarządem Powiatu Polickiego a Zespołem Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Po wyborze na przewodniczącego PO w Powiecie Polickim zadaniem Janusza Szwyda będzie przygotowanie lokalnych struktur do zbliżających się wyborów samorządowych.

- Ludzie mają decydować o priorytetach w swoich małych ojczyznach. Chcemy być jak najbliżej wszystkich obywateli. PO w Powiecie Polickim nie będzie konfrontacyjną ekipą negującą wszystko i wszystkich. Chcemy współpracować z pozostałymi ugrupowaniami i nie tylko partiami dla dobra naszego regionu. Będziemy obecni i widoczni. Platforma Obywatelska w Powiecie Polickim nie będzie ugrupowaniem "wodzowskim", będzimy działać kolektywnie - podkreśla przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Powiecie Polickim.

Czy Januszowi Szwydowi uda się odbudować zaufanie policzan do Platformy Obywatelskiej?

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją