Menu
reklama:


Paweł Mirowski złożył mandat radnego Powiatu Polickiego!

  • Gracjan Broda

Paweł Mirowski, były wicestarosta policki a jeszcze do niedawna radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości 3 listopada złożył swój mandat i tym samym nie będzie pełnił już obowiązków radnego. Jego miejsce w samorządzie powiatowym zajmie Sławomir Dmochowski, obecny prezes firmy Transtech.

Zrzeczenie się mandatu ma związek z nominacją, na zastępcę prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, jaką Paweł Mirowski otrzymał od wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego.

- Pełnienie funkcji Radnego Rady Powiatu w Policach, wybranego z listy Prawa i Sprawiedliwości, było dla mnie z jednej strony wielkim zaszczytem, z drugiej zaś wielkim zobowiązaniem względem Wyborców, które starałem się wypełniać z wielką powagą i odpowiedzialnością – powiedział Paweł Mirowski, były już radny PiS w Powiecie Polickim.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, Paweł Mirowski nie mógł łączyć powierzonego stanowiska w WFOŚiG z mandatem radnego.

Paweł Mirowski, w zawiązanej po wyborach samorządowych w 2014 roku koalicji pomiędzy Wspólnotą Samorządową Gryf XXI i Prawem i Sprawiedliwością, został wicestarostą polickim. Swoją funkcję pełnił do 24 czerwca 2016 roku. Jego miejsce zajął inny polityk PiS – Mariusz Sarnecki.

Przypomnijmy, że w 2014 roku Paweł Mirowski był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza Polic.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją