Menu

14 listopada polickie struktury Prawa i Sprawiedliwości wybiorą nowego przewodniczącego

  • Gracjan Broda

We wtorek, 14 listopada działacze polickiego Prawa i Sprawiedliwości wybiorą 7-osobowy zarząd oraz nowego przewodniczącego swojego ugrupowania w Powiecie Polickim.

Dotychczas lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości zarządzał Mariusz Różycki, obecny radny Rady Miejskiej w Policach.

Różycki przewodniczył polickim strukturom PiSu podczas wyborów samorządowych w 2014 roku. Kierowane przez niego Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do Rady Miejskiej w Policach zaledwie jednego radnego, natomiast w Radzie Powiatu Polickiego zasiadło czterech radnych i wraz ze Wspólnotą Samorządową Gryf XXI utworzyło koalicję, na mocy której wicestarostą Powiatu Polickiego został najpierw Paweł Mirowski, a następnie Mariusz Sarnecki.

Paweł Mirowski, który ubiegał się o fotel burmistrza Polic musiał pogodzić się z porażką, bowiem rywali zdystansował urzędujący burmistrz – Władysław Diakun (lider Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI – przyp. red.).

Mariusz Różycki w 2015 roku ubiegał się o mandat poselski. Startując wówczas z list Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 2 109 głosów poparcia. Było to jednak stanowczo za mało, aby realnie móc myśleć o zasiadaniu w ławach poselskich.

O przewodnictwo w lokalnych strukturach polickiego Prawa i Sprawiedliwości z pewnością będzie chciał się ubiegać Tomasz Tokarczyk, radny powiatowy. Czy zyska poparcie i aprobatę swoich partyjnych kolegów i koleżanek? Czy w dalszym ciągu polickim PiSem będzie zarządzał Mariusz Różycki? A może ktoś zupełnie inny stanie na czele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją