Menu

Tokarczyk: „Decyzja Prezydenta Andrzeja Dudy to świadectwo obowiązującej w Polsce demokracji”

  • Gracjan Broda

Dzisiejsza informacja Prezydenta RP Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, to zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Tokarczyka świadectwo obowiązującej w Polsce demokracji.

- Decyzja Prezydenta Dudy jest dowodem na to, że w Polsce demokracja ma się świetnie. Jest też dowodem, że Prezydent Duda nie jest, jak jego poprzednik, strażnikiem żyrandola, bo dzisiejszą decyzją jak by nie było, wsypuje nieco piasku w tryby obozu, z którego się wywodzi – podkreśla polityka Prawa i Sprawiedliwości.

W ocenie Tomasza Tokarczyka przykre jest, że biorący udział w protestach politycy opozycji nie prezentują własnych propozycji w zakresie reformy systemy sprawiedliwości.

- W całej tej sytuacji przykre jest dla mnie to, że protestujący, w tym partie opozycyjne nie przedstawiają, żadnego własnego pomysłu na reformę systemu sprawiedliwości - jest tylko obstrukcja – tłumaczy Tokarczyk. - Nie ma w tym przypadku, bo obecna opozycja rządziła przez 8 lat i nie podjęła się zadania uzdrowienia tego patologicznego systemu, który najwyraźniej im odpowiadał. Jeszcze bardziej szokujące są pojawiające się przy okazji protestów postulaty obalenia rządu – kontynuuje Tomasz Tokarczyk.

W ocenie lokalnego polityka Prawa i Sprawiedliwości ludzie, którzy rzekomo bronią demokracji, nie mają najwyraźniej zamiaru respektowania kadencyjności Parlamentu, jeśli ów wprowadza reformy, z którymi oni się nie zgadzają. To bardzo niebezpieczne zjawisko.

- Można również zauważyć, że w protesty angażuje się znaczna liczba osób, które zupełnie nie reagowały, kiedy rządząca Platforma Obywatelska łamała prawa obywatelskie - strzelając gumowymi kulami do górników, rozpędzając Marsze Niepodległości, czy konfiskując laptopy dziennikarzom badającym afery przedstawicieli ówczesnych władz – zauważa Tokarczyk.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją