Menu

Ufniarz: „Mam nadzieję, że przy drugim podejściu prace nad reformami będą przebiegać tak, jak tego oczekiwali protestujący”

  • Gracjan Broda

Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że zawetuje dwie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak podkreślił Andrzej Duda wymiar sprawiedliwości wymaga naprawy, ale nie może stać to w sprzeczności ze społeczeństwem.

Zadowolony z decyzji Prezydenta jest Grzegorz Ufniarz, który wraz z najbliższymi brał udział w manifestacjach pod siedzibą Wydziału Zamiejscowego Sądu Rejonowego przy ul. Korczaka w Policach.

- Jestem zadowolony, że Prezydent zapowiedział zawetowanie ustaw o SN i KRS. Mam nadzieję, że przy drugim podejściu prace nad reformami będą przebiegać tak, jak tego oczekiwali protestujący. Przy udziale opozycji i przy szerokim spektrum opiniującym proponowane zmiany – mówi Grzegorz Uniarz. - To weto oceniam tez jako zdecydowane powiedzenie nie praktykowanym w ostatnim czasie zmianom prawa po nocach, w ekspresowym tempie, bez zachowania praw opozycji – podkreśla Ufniarz.

Jak podkreśla Grzegorz Ufniarz cieszy się, że energia i zaangażowanie wielu ludzi, w tym Policzan, w protesty - przyniosła oczekiwany efekt.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją