Menu

Protestowali pod szczecińską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w obronie sądownictwa

  • Gracjan Broda

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, zaproponowana przez Prawo i Sprawiedliwość, wywołała falę protestów w całym kraju. Sympatyzujący z partiami opozycyjnymi mieszkańcy Szczecina pikietowali pod szczecińską siedzibą partii Jarosława Kaczyńskiego przy ul. Mickiewicza.

O zagrożeniach płynących z nowelizacji ustawy mówili m.in. poseł Piotr Misiło z Nowoczesnej oraz senator Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej.

- To jest ostatnia chwila, kiedy możemy protestować – mówił Piotr Misiło, do zgromadzonych pod siedzibą szczecińskiego Prawa i Sprawiedliwości. - Jeśli PiS przeprowadzi przez Sejm ustawę likwidującą Sąd Najwyższy, skończy się demokracja jaką znamy – dodał poseł Nowoczesnej.

Piotr Misiło nawoływał do protestowania, podkreślając, że to jest właśnie ten moment kiedy wszyscy powinni przyłączyć się do protestów.

- Nie wolno nam wyjeżdżać na wakacje, nie wolno nam pić kawy w kawiarni poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, kiedy tutaj jest zamach na demokrację – kontynuował Misiło.

Senator Platformy Obywatelskiej nawiązywał do symbolicznego znaczenia Szczecina, jako miasta wolności.

- W Senacie zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, aby ustawę o KRSie, ustawę o ustroju sądów oraz zbliżającą się ustawę o sądzie najwyższym, zatrzymać – powiedział Tomasz Grodzki. - Szczególnie z naszego miasta (...) muszą wyjść impulsy i PiS musi zrozumieć, że naród wraz ze swoimi przedstawicielami zrobi wszystko, aby trzy filary demokracji nie zostały złamane – podkreślił Grodzki.

Udział w demonstracji pod szczecińską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości wzięło około 200 sympatyków partii opozycyjnych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Facebook


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#2 pejo 2017-07-20 13:51
Boże, co za lemingi... wreszcie jakieś poważne zmiany od czasów transformacji, a ten durny misiło i reszta kliki płacze i protestuje, a wraz z nim pełno "działaczy" - także polickich, ale to nic dziwnego - patrz g.ufniarz niegdyś agenturalna unia wolności; dziś tylko przykrywka pod nazwą "Gryf"...
Cytować
 
 
#1 polka 2017-07-16 22:35
Jak najszybciej stąd uciekam, dopóki PIS nie dobrał się jeszcze do mojego paszportu...... Totalna komuna, a rządzi Nami stary, bezdzietny kawaler (sorry, ma kota).
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją