Menu

Marcin P. o ofercie zakupu części akcji Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów! Marszałek: „Nigdy nie spotkałem się z Marcinem P.”

  • Gracjan Broda

Marcin P. były szef Amber Gold podczas dzisiejszych zeznań przed komisją śledczą zeznał, że miał otrzymać od marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, ofertę zakupu części udziałów Portu Lotniczego w Goleniowie.

- Inny problem był z Portem Lotniczym Szczecin-Goleniów, który był na skraju upadłości i propozycja ze strony marszałka województwa zachodniopomorskiego była taka, że mogą nam sprzedać część udziałów w porcie lotniczym, by tylko go dofinansować. Ja się na to nie zgodziłem, nie interesował mnie zakup portu lotniczego w Goleniowie w żadnej części udziałów - powiedział Marcin P. przed komisją śledczą.

Stanowisko w tej sprawie wydał już Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

- Województwo Zachodniopomorskie nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, wręcz przeciwnie, od wielu lat poprzez dokapitalizowania portu, systematycznie zwiększa swoje udziały. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jako jeden z nielicznych portów w Polsce ze względów ostrożnościowych wobec nowego przewoźnika, jakim było OLT Express, zastosował przedpłaty w opłatach lotniskowych, co było przedmiotem krytyki ze strony firmy OLT Express – czytamy w oświadczeniu marszałka.

Jak podkreślił Olgierd Geblewicz, nigdy nie spotkał się z Marcinem P., nie zna go, nigdy z nim nie rozmawiał.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


ZOBACZ TAKŻE:Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją