Menu

Będzie skwer im. Longina Komołowskiego! Radni jednogłośnie podjęli decyzję!

  • Gracjan Broda

Radni Gminy Kołbaskowo jednogłośnie zdecydowali aby skwer przed kościołem w Kołbaskowie nosił imię Longina Komołowskiego, który zmarł 30 grudnia ubiegłego roku po długiej i ciężkiej chorobie.

Wzruszenie nie kryje żona Longina – Zofia Komołowska, która dziękuję za wyróżnienie działalności jej zmarłego męża.

– Mąż był ciągle zabiegany, wiecznie dwie komórki(...) Longin chyba do końca nie był świadomy, jak jego działalność oddziaływała na ludzi. Był negocjatorem, pracował w wielu strukturach i na rzecz niepełnosprawnych, był ciągle zaangażowany w sprawy swojego kraju – opowiada Zofia Komołowska.

Wniosek o nadanie imienia Longina Komołowskiego skwerowi w Kołbaskowie złożyła wójt gminy Małgorzata Schwarz.

- Pan Longin został pochowany w Warszawie, dlatego takie miejsce w naszej gminie, gdzie można będzie złożyć kwiaty, jest potrzebne. Cieszę się, że pani Zofia się zgodziła – przyznaje Małgorzata Schwarz.

Longin Komołowski w latach 1997–2001 piastował mandat w Sejmie jako poseł Akcji Wyborczej Solidarność. W 2007 r. dostał się do Sejmu jako kandydat bezpartyjny, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości.

W latach 1997-2001 pełnił funkcję ministra pracy w rządzie Jerzego Buzka. Od 1999 roku do 2001 roku był również wicepremierem.

W roku 2015 Longin Komołowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności, a także Medalem "Milito Pro Christo".

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


ZOBACZ TAKŻE:Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją