Menu
reklama:
reklama:


Nie będzie dwukadencyjności wstecznej! PiS wycofało się ze swojego pomysłu!

  • Gracjan Broda

Prezes Prawa i Sprawiedliwości potwierdził, że nie będzie dwukadencyjności wstecznej. A przynajmniej nie będzie ona obowiązywać od przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość wycofa się z pomysłu dwukadencyjności w samorządach działającej wstecz, na spotkaniu z Wojewódzkimi Zespołami Samorządowymi.

Powodem takiej decyzji ma być opór ze strony Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który miał mieć wątpliwości przed wprowadzeniem takiego rozwiązania. Niepewność dotyczyła również stanowiska Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.

- Doszliśmy do wniosku, że podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcję jednoosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją czyli odłożeniem tego w czasie na dwie kadencje – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak dodał Kaczyński, pojawiają się też inne koncepcje, jednak każda z nich sprowadza się do tego, że nie wejdzie w trakcie tych wyborów.

Diakun, Dera, Schwarz i Kiraga mogą ubiegać się o reelekcję

W praktyce oznacza to tyle, że w Powiecie Polickim o reelekcję będą mogły ubiegać się zarówno wójt Dobrej Teresa Dera oraz wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz jak i burmistrz Polic Władysław Diakun oraz burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.

Prawo i Sprawiedliwość, które chciałoby przejąć władzę w samorządach lokalnych będzie miało teraz twardy orzech do zgryzienia. Nie tylko będą musieli wystawić mocnych kandydatów, ale również stanąć do bezpośredniej rywalizacji z cieszącymi się dużym poparciem bezpartyjnymi samorządowcami.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#2 empel 2017-05-29 20:16
a masz u nas lepszego kandydata pokaż takowego, było już kilku i jakoś dostali łomot sromotny
Cytować
 
 
#1 maks 2017-05-23 13:49
Szkoda, dla licznych posady w samorządach to wieloletnie dożywotnie posady.
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją