Menu
reklama:
reklama:


Jarosław Kaczyński na terenie Stoczni Szczecińskiej mówił o potrzebie odbudowy gospodarki morskiej i śródlądowej

  • Gracjan Broda

- Silne Pomorze, to Polska racja stanu – zacytował dziś na terenie Stoczni Szczecińskiej słowa śp. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości pokreślił znaczenie przywrócenia Stoczni Szczecińskiej dla Szczecina i całego Pomorza Zachodniego. Program PiS zakłada odbudowę gospodarki morskiej i śródlądowej.

- Jest szansa i to taka szansa bardzo mocna na to, aby w stosunkowo krótkim czasie znów pracowało tutaj około 4,5 tysiąca osób – powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości. - To bardzo ważna rzecz dla tego regionu – dodał Kaczyński.

W opinii Jarosława Kaczyńskiego, Szczecin ma bardzo duży potencjał, potrzebna jest jednak wola polityczna i przedsięwzięca m.in. infrastrukturalne takie jak pogłębienie toru wodnego, pogłębienie Odry czy uruchomienie gazoportu w Świnoujściu.

Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zwrócił uwagę z kolei na zysk stoczni remontowej "Gryfia", która dzięki dobremu zarządzania wypracowowała po raz pierwszy od 12 lat zyski.

Zdaniem ministra nic nie stoi na przeszkodzie aby polscy armatorzy budowali statki w rodzimych stoczniach, które są konkurencyjne w stosunku do tych z zagranicy.

- Nasi armatorzy nie mają powodów by budować statki gdzie indziej, niż w polskich stoczniach, które są konkurencyjne – powiedział minister Gróbarczyk.

23 czerwca położona zostanie stępka, pod budowę pierwszego z serii dwóch promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#3 empel 2017-06-13 12:09
mrzonki, na pewno wielu im uwierzy jak w to ze zbudują przeprawę przez "świętą" , i jakoś nikt nic nie mówi, wręcz unikają odpowiedzi
Cytować
 
 
#2 neutalny 2017-05-08 16:55
No tak za co, po drugie stocznia jako taka działa cały czas, wiec JK kłamie ze uruchomili stocznie. W stoczni od dawna sa spółki zagraniczne i robią wiatraki, jachty czy motorówki i inne. infra struktura od zawsze była wykorzystywana.
Cytować
 
 
#1 anty pis 2017-05-08 03:51
Mam pytanie.. Za co?
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją