Menu
reklama:
reklama:


Grabowicz: „Podwyżki opłat za wodę i ścieki to nie rozwiązanie”

  • Gracjan Broda

Informacja o planowanych podwyżkach stawek za wodę i ścieki zaproponowanych przez Zarząd Wodociągów i Kanalizacji w Policach wywołała lawinę komentarzy. Do sprawy odniósł się również Maciej Grabowicz, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, który wysłał do mediów stanowisko PO w tej sprawie.

- Uważamy, że byłaby to podwyżka znacząca biorąc pod uwagę fakt, że taryfa za odprowadzenie ścieków już dziś w Policach jest jedną z wyższych w regionie. Po podniesieniu byłaby prawdopodobnie jedną z najwyższych. Dużym zastrzeżeniem do proponowanej zmiany jest również brak jednoznacznego uzasadnienia – pisze Grabowicz.

Zdaniem polityków PO powodem podwyżki nie mogą być, ani koszty utrzymania planowanej kanalizacji w Tanowie, ani przekształcenie ZWiK w spółkę prawa handlowego.

- W naszej ocenie zmiana w pierwszej kolejności powinna służyć racjonalizacji kosztów oraz przekształceniu ZWiK-u w dobrze prosperującą spółkę – czytamy w dalszej części oświadczenia. - Jako Platforma Obywatelska RP w Policach uważamy, iż kiedy rozmawiamy o racjonalizacji kosztów nie możemy mówić o podwyżkach taryf za wodę i ścieki, które uderzą w mieszkańców Polic – podkreśla przewodniczący powiatowych struktur PO.

Zadowalająca według lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej jest szansa otrzymania dofinansowania w wysokości 10 milionów złotych na modernizację i rozbudowę sieci kanalizacyjnej.

- Warto już dziś rozpocząć debatę na temat środków finansowych, które będą wkładem własnym. Najprostszym sposobem jest podniesienie cen wody, niemniej jako Platforma Obywatelska RP w Policach sugerujemy, iż winno znaleźć się rozwiązanie nie uderzające finansowo w mieszkańców Polic – podsumowuje Maciej Grabowicz.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją