Menu
reklama:
reklama:


Polska Razem Zjednoczona Prawica zaprezentowała swoją sieć szkół w Policach

  • Gracjan Broda

W środę, 18 stycznia w Klubie Nauczyciela odbyła się pierwsza od ponad dwóch lat konferencja prasowa Polski Razem Zjednoczonej Prawicy, podczas której wiceprzewodnicząca regionu Ewa Chmielewska przedstawiła propozycje Polski Razem w sprawie nowej sieci szkół w Policach.

- Nie uważamy oczywiście, że propozycje, które złożyliśmy są super fajne i trzeba je przyjąć, ale daliśmy je pod rozwagę – powiedziała Ewa Chmielewska.

Jak podkreśliła Chmielewska, obie propozycje Polski Razem zostały przygotowane przez osoby znające się na oświacie.

Pierwszy wariant proponowany przez Polskę Razem zakłada przekształcenie Szkoły Podstawowej w Tanowie, Szkoły Podstawowej w Pilchowie, Szkoły Podstawowej w Niekłończycy, Zespołu Szkół w Jasienicy i Zespołu Szkół w Trzebieży w ośmioklasowe szkoły podstawowe.

Szkoła Podstawowa nr 8 miałaby stać się ośmioklasową szkołą podstawową, natomiast jej obecna filia miałaby dalej kształcić klasy młodsze. Projekt Polski Razem zakłada również przekształcenie Szkoły Podstawowej nr 3 w ośmioklasową szkołę podstawową i przeniesienie jej do budynku po Gimnazjum nr 3. Szkoła Podstawowa nr 1 miałaby z kolei zostać podzielona na dwie części. Przez pierwsze 4-lata uczniowie mieliby uczyć się w budynku SP 1, a kolejne 4-lata w budynku po Gimnazjum nr 2.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mścięcinie miałaby zostać zlikwidowana, a nauczyciele i uczniowie zasilić szeregi Szkoły Podstawowej nr 1. W pustym budynku po SP 2 Polska Razem chciałaby aby powstał Dom Pomocy Społecznej, natomiast w budynku po SP 3, żłobek oraz przedszkole. Gimnazjum nr 1 po jego wygaszeniu miałoby z kolei przekształcić się w szkołę branżową.

Drugi Wariant proponowany przez Polskę Razem różni się od pierwszego tym, że Szkoła Podstawowa nr 3 miałaby zostać przekształcona w ośmioklasową szkołę podstawową.

- Prosimy aby podejść do tego problemu bardzo rzetelnie, tak aby nasze społeczeństwo, nasze rodziny były zadowolone – zaapelowała do burmistrza Polic Ewa Chmielewska.

Nie wiadomo czy zespół powołany przez burmistrza Polic Władysława Diakuna do opracowania nowej sieci szkół skorzysta z podopowiedzi proponowanych przez Polskę Razem Zjednoczoną Prawicę.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 KRYCHA 2017-01-23 10:18
O, pokazała się pani której dawno juz społeczeństwo Polic podziękowało. Obok widać też osoby, ktore dostaly czerwoną kartkę w wyborach samorządowych. Pomijając żenujący poziom bardziej monologu niż konferencji, trzeba z przykrością stwierdzić, że nadal nie młode nowe twarze, a dawno już " zużyte " politycznie osoby znowu próbują zamieszać ludziom w głowach.
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją