Menu

Turniej podnoszenia ciężarów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [zdjęcia]

• Gracjan Broda

W czwartek 3 maja w siłowni ciężarowców AKS „Promień” Police, odbył się turniej z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Imprezę otworzył Witold Król, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach wraz z Kamilą Drobniewską, prezes AKS „Promień” Police. Swoją obecnością zaszczyciła również Jolanta Majka, paraolimpijka i złota medalistka Mistrzostw Świata.

Udział w zawodach wzięło w sumie 32 zawodników i zawodniczek, reprezentujących pięć klubów sportowych.

W kategorii kobiet do lat 23, pierwsze miejsce zajęła Patrycja Czarniecka z wynikiem 115 kg w dwuboju. Patrycja w rwaniu uzyskała 50 kg, natomiast w podrzucie 65 kg. W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Szewczyk z AKS „Myślibórz”, który w dwuboju uzyskał wynik 210 kg. Mateusz wyrwał 95 kg, a następnie podrzucił 115 kg.

W kategorii dziewcząt do lat 17 zwyciężyła Maja Kędzior z Zamku Gołańcz, która w rwaniu uzyskała rezultat 45 kg, natomiast w podrzucie 60 kg. Wśród chłopców zwyciężył Marcel Roczniewski reprezentujący AKS „Promień” Police, który uzyskał wynik 164 kg – 73 kg w rwaniu i 91 kg w podrzucie.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy AKS Myślibórz, na drugim stopniu podium uplasowali się gospodarze AKS „Promień” Police, natomiast trzecie miejsce przypadło Zamkowi Gołańcz.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!