Menu
reklama:

Turniej podnoszenia ciężarów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

W czwartek 3 maja w siłowni ciężarowców AKS „Promień” Police, odbył się turniej z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Imprezę otworzył Witold Król, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach wraz z Kamilą Drobniewską, prezes AKS „Promień” Police. Swoją obecnością zaszczyciła również Jolanta Majka, paraolimpijka i złota medalistka Mistrzostw Świata.

Udział w zawodach wzięło w sumie 32 zawodników i zawodniczek, reprezentujących pięć klubów sportowych.

W kategorii kobiet do lat 23, pierwsze miejsce zajęła Patrycja Czarniecka z wynikiem 115 kg w dwuboju. Patrycja w rwaniu uzyskała 50 kg, natomiast w podrzucie 65 kg. W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Szewczyk z AKS „Myślibórz”, który w dwuboju uzyskał wynik 210 kg. Mateusz wyrwał 95 kg, a następnie podrzucił 115 kg.

W kategorii dziewcząt do lat 17 zwyciężyła Maja Kędzior z Zamku Gołańcz, która w rwaniu uzyskała rezultat 45 kg, natomiast w podrzucie 60 kg. Wśród chłopców zwyciężył Marcel Roczniewski reprezentujący AKS „Promień” Police, który uzyskał wynik 164 kg – 73 kg w rwaniu i 91 kg w podrzucie.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy AKS Myślibórz, na drugim stopniu podium uplasowali się gospodarze AKS „Promień” Police, natomiast trzecie miejsce przypadło Zamkowi Gołańcz.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją