Menu

Chemik Police pokonał Białych Sądów [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

Podopieczni Łukasza Borgera pokonali przed własną publicznością Białych Sądów 4:1 i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Sobotnie spotkanie rozegrano w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nic zatem dziwnego, że piłkarze obydwu zespołów stanęli na wysokości zadania i stworzyli emocjonujące widowisko.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 20 minucie spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Andrey Protasenko, który precyzyjnym strzałem tuż obok słupka pokonał Mateusza Polewiaka. Z prowadzenia policzanie cieszyli się przez zaledwie 120 sekund. Bramkę dającą wyrównanie strzelił Mariusz Korcz.

Piłkarze Chemika Police mimo straty gola w dalszym ciągu starali długo utrzymywać się przy piłce, konsekwentnie budując swoje akcje w ofensywie. W 41 minucie meczu policzanie wyszli na zasłużone prowadzenie, za sprawą Marcina Krystka, który pokonał Mateusza Polewiaka.

Po zmianie stron, gospodarze szybko wyprowadzili kolejny cios. Podobnie jak przed przerwą, na listę strzelców wpisał się Marcin Krystek. Wynik spotkania w 56. minucie ustalił Szymon Kapelusz, który technicznym uderzeniem przelobował interweniującego Mateusza Polewiaka.

Policzanie z dorobkiem 35 punktów pozostają liderem rozgrywek.

KP Chemik Police – Biali Sądów 4:1 (2:1)

Bramki: Protasenko (20’), Krystek (41’, 47’), Kapelusz (56’) - Korcz (22’)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją