Menu

Podopieczni Łukasza Borgera wygrali pierwszy mecz kontrolny

• Gracjan Broda

Podopieczni Łukasza Borgera pokonali w pierwszym spotkaniu kontrolnym Hutnika Szczecina 4:3, mimo iż do przerwy przegrywali 0:2.

Sobotnie spotkanie sparingowe z Hutnikiem było doskonałą okazją do przetestowania kilku zawodników aspirujących do gry w żółto-zielonych barwach. Wśród nich znalazło się trzech najbardziej utalentowanych piłkarzy prowadzonych przez Mariusza Szmita w drużynie juniorów starszych. Dla Grzesły, Wosia i Trajkowskiego była to okazja do debiutu w zespole seniorskim.

Pierwsza część spotkania, mimo iż była bardzo wyrównana, zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:0. Podopieczni Łukasza Borgera, wprawdzie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, to jednak nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron żółto-zieloni rzucili się do odrabiania strat. W 50 minucie spotkania bramkę kontaktową zdobył Oskar Klimkowicz. Kilka minut później za sprawą trafienia Andreya Protasenko było już 2:2.

Policzanie nie ustrzegli się jednak błędu w defensywie i ponownie musieli gonić spotkania. 60 sekund później ponownie był remis. Piłkę ustawioną na 11 metrze pewnie na bramkę zamienił Nikita Vovchenko. Ukraiński napastnik na 4 minuty przed gwizdkiem kończącym zawody ustalił wynik spotkania.

Hutnik Szczecin - KP Chemik Police 2:0 (3:4)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ariel Szydłowski

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!