Menu
reklama:


Jak skrobać zamarznięte szyby w samochodzie, żeby nie zapłacić mandatu?

  • Gracjan Broda

W godzinach porannych w Policach temperatura na termometrze wskazywała -6 stopni Celsjusza. To sprawiło, że na kierowców czekała niemiła niespodzianka w postaci zamarzniętych szyb. Warto wiedzieć, że policja może ukarać nas mandatem za niewłaściwie skrobanie szyb.

O co dokładnie chodzi?

Obowiązujące w Polsce prawo zabrania postoju pojazdu z włączonym silnikiem. Kierowcy często uruchamiają silnik pojazdu aby móc ogrzać szyby, przez co łatwiej uda im się pozbyć lodu. Za skrobanie szyb przy włączonym samochodzie grozi nam 100 zł mandatu. Jeszcze wyższy, bo aż w kwocie 300 zł mandat zapłacimy jeśli pojazd zaparkowany jest w okolicy okien i jego praca nie tylko jest zbyt głośna, ale dodatkowo emituje nadmierną ilość spalin.

Mandat i to w wysokości 500 zł otrzyma również kierowca, który nie usunie śniegu lub lodu z dachu samochodu. Warto pamiętać, że pokrywę śnieżną należy usunąć również z tablic rejestracyjnych i lusterek.

Jak zatem radzić sobie z lodem?

Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej osłony na szybę, która chroni ją przed zamarzaniem. Popularne w użyciu są również specjalne środki w sprayu, które pozwolą nam szybko rozmrozić zamarzniętą na szybach wodę.

Najczęściej jednak używana do tego celu jest skrobaczka. Warto jednak wtedy wyjść kilka minut wcześniej z domu, bowiem na ręczne skrobanie szyb potrzebować będziemy nieco więcej czasu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją