Menu
reklama:


Za kradzież Audi w Niemczech grozi im 10 lat pozbawienia wolności!

  • Gracjan Broda

W minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie zatrzymali sprawców kradzieży samochodu marku Audi na terenie Niemiec.

- Dyżurny Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymał komunikat dotyczący samochodu marki Audi, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej niemieckim policjantom – informuje Iwona Grefenheim, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Z dalszych informacji wynikało, że kierujący skradzionym pojazdem wjechał do kraju w Lubieszynie i porusza się w kierunku Mierzyna. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego na ulicy Weleckiej w Mierzynie zauważyli nadjeżdżający z dużą prędkością pojazd wskazany w komunikacie.

- Podjęte przez funkcjonariuszy czynności przyczyniły się do zatrzymania samochodu. W momencie, kiedy kierowca Audi zorientował się, że policjanci chcą go zatrzymać zaczął uciekać w kierunku pobliskich pól – mówi Iwona Grefenheim.

Policjanci po kilkuminutowym pościgu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który okazał się sprawcą kradzieży pojazdu na terenie Niemiec.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że w sprawę zamieszany jest jeszcze 24-latek, który pomagał swojemu młodszemu koledze w kradzieży pojazdu.

- Zatrzymany 23-latek oraz ustalony 24-letni współsprawca trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży. Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Szczecin- Zachód w Szczecinie Sąd Rejonowy w szczecinie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres 2 miesięcy od dnia zatrzymania – tłumaczy Iwona Grefenheim, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Policji


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją