Menu
reklama:
reklama:


Uwaga na motocykle! Szanujmy się nawzajem na drodze!

  • Gracjan Broda

Jeżdżą szybko, często brawurowo, a mimo to najczęstszymi przyczynami wypadków z udziałem motocyklistów są błędy popełniane przez kierujących samochodami. Zaliczyć do nich możemy również niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Ostatni wypadek na terenie Powiatu Polickiego z udziałem motocyklisty miał miejsce w minioną środę 14 czerwca w Trzebieży. 19-latka kierująca samochodem marki Mercedes wymusiła pierwszeństwo. Efekt? Motocyklista z podejrzeniem urazu kręgosłupa helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Pamiętajmy, że poruszając się samochodem, podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej trudno jest nam określić prędkość poruszającego się jednośladem. Podobnie jest w sytuacji, kiedy dokonujemy skrętu w lewo. Warto upewnić się w lusterku, że z oddali nie nadjeżdża motocyklista.

Warto również pamiętać, że podczas wypadku motocykla z samochodem, zdecydowanie poważniejsze obrażenia ponosi kierujący jednośladem. Dlatego tak istotne, aby motocykliści stosowali specjalne ubranie, zapewniające wyższy poziom ich bezpieczeństwa. Im bardziej jaskrawe kolory, tym bardziej użytkownik motocykla staje się widoczny dla innych uczestników ruchu.

Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją