Menu

Policjanci zlikwidowali dwie domowe plantacje marihuany!

  • Gracjan Broda

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mierzynie na terenie jednej z posesji ujawnili plantację konopi indyjskich. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 24-latka zabezpieczyli łącznie 18 sadzonek.

- W ubiegłym tygodniu kryminalni pojechali pod wytypowany przez siebie adres, podejrzewając, iż mogą tam znajdować się substancje zabronione – mówi Iwona Grefenheim, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Po przeszukaniu pomieszczeń, na strychu policjanci zabezpieczyli 18 sadzonek w fazie wzrostu, natomiast w pomieszczeniach mieszkalnych, kryminalni znaleźli gotowy do użycia susz roślinny.

- Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka, który podczas przesłuchania oświadczył, że uprawiał konopie na własny użytek. Podejrzewany usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności – tłumaczy Grefenheim.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Policach było to drugie zatrzymanie związane z ujawnieniem plantacji odnotowanym w miesiącu lipcu.

W miniony weekend, również policjanci z Mierzyna na terenie jednej z posesji w gminie Kołbaskowo, ujawnili uprawę konopi indyjskich. W pomieszczeniach zajmowanych przez 37-letniego mieszkańca Szczecina policjanci zabezpieczyli 41 sadzonek. Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 8.

Według danych policji z obu plantacji można byłoby wyprodukować około 1,20 kg marihuany.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 maniu 2017-07-23 18:47
A roweru mojego dotej pory nieznalezli.
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją