Menu

Uczniowie wrócili do Szkół a przedszkolaki do Przedszkoli! Zobacz jakie zmiany czekają na uczniów?

  • Gracjan Broda

Liczba pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli dzisiaj naukę w polickich szkołach wynosi dokładnie 580. To zdecydowanie więcej niż przed rokiem, gdzie frekwencja wyniosła dokładnie o 182 mniej.

To efekt objęcia obowiązkiem szkolnym 6-ścio latków. W tym roku do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej poszli bowiem uczniowie z rocznika 2007 i połowa z rocznika 2008. Jeżeli sześciolatek nie będzie sobie radził z nauką istnieje możliwość odroczenia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej na wniosek rodzica, poparty opinią poradni psychologiczno-pedagogicznej. Co istotne dyrektor Szkoły nie może odmówić odroczenia.

Nowy rok szkolny niesie za sobą również kilka nowych istotnych zmian. Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło darmowy podręcznik dla uczniów klas pierwszych. Nasz Elementarz, bo tak nazywa się nowy podręcznik będzie własnością szkoły i będzie wypożyczany uczniom.

Kolejną bardzo istotną zmianą jest ograniczenie liczby uczniów klasy pierwszej do 25. Przed wprowadzeniem zmian liczna ta mogł maksymalnie wynosić 29.

Nowelizacja ustawy o oświacie przewiduje możliwość zatrudnienia asystenta, który będzie wspomagał nauczyciela w prowadzeniu zajęć.

Zajęcia w tym roku szkolnym potrwają do 26 czerwca 2015 r.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


{fcomment}

ZOBACZ TAKŻE:Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją