Menu

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny już dostępna

  • Gracjan Broda

Od 16 czerwca dostępna jest już Karta Dużej Rodziny. Aby ją otrzymać należy złożyć wniosek w sekretariacie Urzędu Miasta bądź Urzędu Gminy, według miejsca zamieszkania rodziny wielodzietnej.

W myśl przepisów z Karty Dużej Rodziny mogą korzystać rodziny posiadające minimum troje dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia lub w wieku do ukończenia 25. roku życia - w przypadku, gdy dziecko kontynuuje naukę.

W przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności nie ma ograniczenia wiekowego.

Do złożenia wniosku potrzebne będą PESELE wszystkich osób, dla których wnioskujemy o Kartę i ich dane osobowe. Przy składaniu wniosku trzeba mieć ze sobą akty urodzenia dzieci i dowody osobiste rodziców. Dla dzieci powyżej 18 roku życia potrzebne będzie potwierdzenie, że się uczą z przewidywanym czasem zakończenia nauki. Ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny są imienne, ale bez zdjęć.

Rodzicowi z rodziny wielodzietnej Karta będzie wydawana na czas nieokreślony. Oznacza to, że nie straci on swych uprawnień, gdy dzieci dorosną.

Karta Dużej Rodziny uprawnia jej posiadaczy do różnego rodzaju zniżek. Na liście partnerów opublikowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej są m.in. Parki Narodowe, Muzea, Przewozy Kolejowe, Ośrodki Sportowe i Wypoczynkowe.

Pobierz: Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


{fcomment}

ZOBACZ TAKŻE:Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją