Menu
reklama:

Ostatni w konkursie - dyrektorem SOSW w Policach?

  • Gracjan Broda

Po 9 miesiącach starostwo znalazło w końcu kandydata na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach. Na nic zdały się 2 konkursy.

Przypomnę, że czerwcowy przerwano niezgodnie z przepisami prawa. Chyba nie odowiadała tu osoba byłej dyrektor, która jako jedyna brała wówczas udział w konkursie. Potem wbrew zaleceniom kuratorium celowo odwlekano przeprowadzenie nowego konkursu, bo długo szukano kandydata na nowego dyrektora.

2 marca przeprowadzono w końcu konkurs, który nie został rozstrzygnięty. Żaden z trójki kandydatów nie uzyskał wymaganej ponad połowy głosów. Bezpośrednio po konkursie nie powiedziano /nie chciano czy nie wiedziano/ co dalej. Najmniej czyli trzy /na 12/ uzyskał kandydat, którego tak długo szukano i uchwałą zarządu zaproponowano w kuratorium na dyrektora. Mimo więc, że najwięcej głosów /5/ uzyskała dotychczasowa dyrektor, nie miała żadnych szans z faworytem starostwa

Historia ta żywo przypomina nie tak dawną jeszcze z Zespołu Szkół, gdy władze spod szyldu PO również namaściły swoją kandydatkę. Jak się to skończyło wszyscy wiemy i w ZS odczuwają to do dzisiaj. O dziwo nowe władze starostwa nie potrafiły wyciągnąć /a raczej nie chciały?/ wniosków z działań platformy.

Teraz Gryf i PiS też postawiły wbrew większości na swojego kandydata. Jak się to skończy? Zobaczymy. Miejmy tylko nadzieję, że SOSW nie podzieli losów dawnego sąsiada i dalej będzie służył poszkodowanym przez los dzieciom.

Autor: Janusz Chmielewski

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją