Menu
reklama:


CBA zatrzymało 10 osób związanych z Grupą Azoty Police! Policka Spółka podtrzymała deklarację o współpracy z organami ścigania!

  • Gracjan Broda

Jak podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne, agenci ze szczecińskiej Delegatury CBA zatrzymali 10 osób, w tym m.in. byłego prezesa, byłych członków zarządu i byłych dyrektorów Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. oraz kooperujących biznesmenów.

Wielowątkowe śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej ma dotyczyć m.in. przestępstw przeciwko istotnym interesom gospodarczym Polski i wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów Grupie Azoty Zakładom Chemicznym Police S.A. w związku z podjęciem szeregu bezpodstawnych decyzji gospodarczych.

Jak czytamy w komunikacie udostępnionym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, jeden z wątków śledztwa dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji - zakupie spółki przez Grupę Azoty, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowych fosforytów w Senegalu. Umowa opiewała na 29 milionów dolarów.

- Badanych przez śledczych wątków jest znacznie więcej. Do sądu trafiły wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie wszystkich 10 zatrzymanych - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W przesłanym w dniu dzisiejszym komunikacie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. czytamy, że w związku z pojawiającymi się doniesieniami dotyczącymi zatrzymania m.in. byłych członków zarządu przez organy ścigania, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. informuje, że podtrzymuje deklarację o gotowości do współpracy z właściwymi instytucjami oraz udziela ich funkcjonariuszom wszelkich niezbędnych informacji. Spółka wykonuje również wszystkie postanowienia skierowane wobec niej lub członków jej organów, zapadające w toku prowadzonych przez organy ścigania postępowań.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda, Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


ZOBACZ TAKŻE:Komentarze  

 
#1 Karol 2017-06-22 15:52
no i po Panu Przewodniczącym Macieju, dzisiaj CBA go "zwinęło", a taki ładny był, hamerykański.
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją