Menu
reklama:


Świętowali dzień pracownika publicznych służb zatrudnienia [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

Corocznie, 27 stycznia pracownicy publicznych służb zatrudnienia obchodzą swoje święto. Jest ono upamiętnieniem podpisania Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami, który w 1919 roku podpisał Naczelnik Państwa Polskiego Józef Piłsudski.

Z tej okazji w piątek, 2 lutego w Karczmie Jana odbyła się uroczystość zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach. Udział w wydarzeniu wziął udział m.in. starosta policki Andrzej Bednarek oraz przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski.

Czytaj więcej: Świętowali dzień pracownika publicznych służb zatrudnienia [zdjęcia]

W 23 niedziele 2018 roku nie zrobisz zakupów! Sprawdź kiedy sklepy będą nieczynne!

  • Gracjan Broda

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedzielę, uchwaloną przez Sejm 24 listopada 2017 roku, w roku bieżącym wypadają dwadzieścia trzy niedziele, w które nie zrobimy zakupów.

Sklepy mogą być otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca, pod warunkiem, że nie wypada święto. Dodatkowo sklepy będą otwarte w jedną niedzielę przed Wielkanocą i dwie przed Bożym Narodzeniem.

Czytaj więcej: W 23 niedziele 2018 roku nie zrobisz zakupów! Sprawdź kiedy sklepy będą nieczynne!

38,5 miliona złotych na inwestycje! Radni uchwalili budżet na rok 2018

  • Gracjan Broda

Radni Rady Miejskiej w Policach głosami Wspólnoty Samorządowej Gryf „XXI” przegłosowali budżet gminy Police na rok 2018, który zakłada dochody na poziomie 205 780 000,00 zł. Przeciwko zagłosowali radni opozycyjni Klubu Projekt Police oraz radny Mariusz Różycki z Prawa i Sprawiedliwości.

Gmina Police w roku 2018 przeznaczy na inwestycje 38,5 miliona złotych. Wśród priorytetów znalazła się m.in. kanalizacja Tanowa, przebudowa ul. Zamenhofa, termomodernizacja budynków mieszkalnych, przebudowa wiaduktu przy ul. Kuźnickiej oraz budowa asfaltowych ścieżek rowerowych w kierunku Trzebieży.

Czytaj więcej: 38,5 miliona złotych na inwestycje! Radni uchwalili budżet na rok 2018

Komunikat Prasowy: Grupa Azoty Police porządkuje sprawy afrykańskie

  • Gracjan Broda

Grupa Azoty Police zawarła 20 grudnia 2017 r. z DGG ECO Sp. z o.o. warunkowe porozumienie (ugodę), którego finalizacja ma potwierdzać odstąpienie od zawartej w 2013 r. umowy sprzedaży spółki senegalskiej African Investment Group S.A. (AFRIG) oraz zapewnić spółce odzyskanie 28,85 mln dolarów uiszczonych na poczet ceny zakupu w/w akcji.

W zawartym porozumieniu strony potwierdzają nieosiągnięcie celów założonych w umowie z 2013 r. w tym brak spodziewanych korzyści z dostaw surowców wydobywanych i dostarczanych przez AFRIG. To ostatnie było zresztą bezpośrednią podstawą dokonanych przez GA Police S.A. korekt i odpisów dotyczących aktywów rozpoznanych w związku z zakupem akcji AFRIG, jak i skierowania przez GA Police S.A. roszczeń o zwrot nienależnych transz ceny zakupu akcji AFRIG.

Czytaj więcej: Komunikat Prasowy: Grupa Azoty Police porządkuje sprawy afrykańskie

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją