Menu
reklama:
reklama:


Zgubiłeś dowód osobisty? Zgłosiłeś to na policji i w Urzędzie Miejskim? To nie wystarczy!

  • Gracjan Broda

W Polsce dowód osobisty gubi rocznie nawet około pół miliona osób. Co zrobić, aby nie stać się ofiarą wyłudzeń kredytów na dowód?

Jak się okazuje, nie wystarczy zgłosić utraty dowodu osobistego na Policji czy w Urzędzie Miejskim. Nawet jeśli to zrobimy i dostaniemy potwierdzenie zgłoszenia zguby, w dalszym ciągu będziemy mogli paść ofiarą wyłudzaczy kredytów.

Problem polega na tym, że ani policja, ani Urzędy Miejskie czy Gminne nie informują banków o utraconym przez nas dokumencie tożsamości. A to z kolei potencjalnemu oszustowi pozwala na swobodne zaciąganie kredytów drogą elektroniczną, gdzie nie występuje weryfikacji zdjęcia znajdującego się na dokumencie. Wystarczą tylko dane z dowodu, takie jak jego m.in. seria i numer.

Dlatego warto pamiętać, aby po utracie dokumentu tożsamości poinformować zarówno Urząd Miejski, policję, jak i bank. Zgłosić można to w dowolnym oddziale banku, niekoniecznie w tym, w którym posiadamy konto bankowe. Wspólna baza danych dla wszystkich banków sprawia, że nie będziemy musieli chodzić od banku do banku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją