Menu
reklama:
reklama:


Nowe połączenie z lotniska w Goleniowie

  • Gracjan Broda

W poniedziałek 14 maja 2018 roku, po dwóch latach starań i dwóch miesiącach od ogłoszenia, linia lotnicza Wizz Air zainaugurowała połączenie do Sztokholmu, mogącym zabrać do 180 pasażerów samolotem typu Airbus A-320.

W inauguracyjnym rejsie, ze Sztokholmu do Goleniowa przyleciało 143 pasażerów, natomiast na odlot stawiło się ich 157.

– Jesteśmy pewni, że z nowego połączenia korzystać będą nie tylko Polacy ale również przedstawiciele coraz bardziej aktywnego w naszym regionie szwedzkiego biznesu oraz szwedzcy turyści, dla których Pomorze Zachodnie i jego walory są coraz bardziej atrakcyjne dla kilkudniowych wyjazdów wypoczynkowych - powiedział Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. - Widzimy to, nie tylko po bardzo dobrych wynikach sprzedażowych na pierwsze rejsy z i do Sztokholmu ale również po wielu informacjach jakie do nas spływają z branży turystycznej obserwującej zwiększoną aktywność mieszkańców Sztokholmu i okolic, rezerwujących pobyty wakacyjne i nie tylko w hotelach i pensjonatach Pomorza Zachodniego – dodał.

Rejsy z i do stolicy Szwecji odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałek i piątek. Ze Sztokholmu samolot startuje o godzinie 6.55, by po około 60 minutach wylądować na szczecińskim lotnisku. Po krótkiej przerwie, o godzinie 08.45 samolot startuje do Sztokholmu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Port Lotniczy Szczecin-Goleniów


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją