Menu
reklama:
reklama:


20 maja odbędzie się I Policki MTB Maraton

  • Gracjan Broda

W niedzielę, 20 maja na dzikiej polanie w Policach, odbędzie się I Policki Maraton MTB, organizowany przez Policką Akademię Sportu. Gościem honorowym maratonu będzie Andrzej Mąkowski, wicemistrz świata z 1980 roku.

Trasa I Polickiego Maratonu MTB będzie przebiegła po terenach Puszczy Wkrzańskiej. Zawodnicy będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów.

Na pierwszym 8-kilometrowym dystansie będą mogły wystartować pary (osoba niepełnoletnia do 15 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem – dop. red.).

– Trasa łatwa, przejezdna i każdy bez problemów da sobie z nią radę – tłumaczy Przemysław Burzych, współorganizator maratonu.

Drugi dystans, jaki przygotowany zostanie przez organizatorów, wynosić będzie 20 kilometrów.

– Jest to trasa zdecydowanie bardziej wymagająca, zawierająca w sumie przewyższenia na dystansie 400 metrów. Czas przejazdu szacowany jest na około 80 minut – wyjaśnia Burzych.

Ostatni, trzeci dystans wynosić będzie 40 kilometrów, gdzie suma przewyższeń na dwóch pętlach będzie wynosiła około 800 metrów.

– Policki wyścig MTB to powrót do bardzo dużych tradycji rowerowych naszego miasta – podkreśla Przemysław Chabasiński, współorganizator maratonu.

Przed wieloma laty w Policach funkcjonowała sekcja kolarska Chemika Police, dlatego też organizatorzy pragną powrócić do tej tradycji sprzed wielu, wielu lat.

Partnerami I Polickiego Maratonu MTB jest Gmina Police oraz Powiat Policki. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. Internetowa Telewizja Regionalna „HB”, Dziennik Policki oraz Wirtualne Police.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 10:30.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Michał Formański / Materiały Organizatora


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Piotr 2018-05-08 13:02
A gdzie są zapisy?
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją