Menu
reklama:
reklama:


10 zastępów straży pożarnej gasi pożar składowiska odpadów przy ul. Kamiennej [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

Dziesięć zastępów straży pożarnej gasi pożar składowiska odpadów przy ul. Kamiennej w Policach. Po raz kolejny palą się zlokalizowane tam składowisko z oponami.

– Zlokalizowaliśmy trzy miejsca pożaru, prawdopodobnie poprzez podpalenie – informuje Piotr Maciejczyk, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Czarny gęsty dym unoszący się nad wysypiskiem zostaje spychany przez wiejący wiatr nad Police. Szczególnie odczuwalny jest w okolicy ul. Roweckiego, 26 Kwietnia i Okulickiego.

– Zalecamy mieszkańcom Polic pozamykanie okien – sugeruje Maciejczyk.

Na miejsce wezwany został również spychacz, który będzie pomagał strażakom w dotarciu do zarzewia ognia.

Ostatni pożar na składowisku odpadów przy ul. Kamiennej, miał miejsce nieco ponad dwa miesiące temu, a dokładnie 24 lutego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda, Mariusz Hałgas


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Tala 2018-05-06 22:38
Nie podoba mi się ze w takich sytuacjach najważniejsi są mieszkańcy tzw. Nowych Polic. A mieszkańcy Starych Polic mogą się truć? Im nic nie będzie? Mimo, iż wiatr brał kierunek w stronę Korczaka, Roweckiego i Okulickiego, na Starych Policach bez wiatru czuć spalenizne, gumę i wszelkie smrody.
Mam nadzieje ze ktoś w końcu z VIPów Polickich zacznie przypominać jaśnie Królowi Polic i reszcie szlachty oraz nadwornej telewizji ze tutaj na Starm Mieście tez egzystują ludzie. I nie mówię tu już tylko o zanieczyszczony m powietrzu po pożarze.
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją