Menu

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć chwali policką oświatę

  • Gracjan Broda

Wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć podczas konferencji skierowanej do pracowników placówek edukacyjnych, pochwalił włodarzy gminy Police za wysoki poziom oświaty w polickich szkołach.

- Chciałem podziękować władzom Polic, panu burmistrzowi, panu naczelnikowi, który od zawsze dba o policką oświatę. I oczywiście jakby też jest pewną przesłanką do zorganizowania tej konferencji, fakt właśnie taki, że wszyscy wiemy, że oświata policka, na poziomie gminy zwłaszcza, funkcjonuje bardzo dobrze. I stąd pomysł też aby ta konferencja właśnie tutaj się odbywała - mówił wiceminister edukacji narodowej.

Konferencja odbyła się w miniony piątek, 6 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach zorganizowana przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Jej celem było wsparcie przedszkoli, szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, branżowych szkół specjalnych i ośrodków w prowadzeniu systemowych działań z zakresu preorientacji, orientacji i doradztwa zawodowego dla dzieci/uczniów od najmłodszych lat, aż do ukończenia szkoły.

W swoim wystąpieniu wiceminister edukacji podkreślił, że rola doradztwa zawodowego ujęta została w całościowym programie zmian wprowadzanych w systemie szkolnictwa branżowego i technicznego w Polsce.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Mariusz Hałgas


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją