Menu

Politycy PiS i Porozumienia złożyli kwiaty w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

Działacze lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia Jarosława Gowina wzięli udział w mszy świętej poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku Siewernyj pod Smoleńskiem.

Tuż przed jej rozpoczęciem politycy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonkę Marię Kaczyńską, a także pozostałe 94 ofiary katastrofy.

O to co zmieniło się po ośmiu latach od tragicznych wydarzeń w Smoleńsku zapytaliśmy przewodniczącego powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości – Mariusza Różyckiego.

- Ludzie bardziej są uświadomieni tego, że ta wielka tragedia dotknęła nie tylko ugrupowania polityczne, czy ugrupowań politycznych, ale całe społeczeństwo, cały naród – powiedział Mariusz Różycki. - Ja wychodzę z założenia, że ta rocznica powinna jednoczyć wszystkich polityków, wszystkie ugrupowania polityczne, bo ta tragedia dotknęła nas wszystkich – podkreślił Różycki.

W Warszawie odsłonięty został pomnik poświęcony 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej. W uroczystościach nie wzięli udziału politycy opozycji.

- Myślę, że politycy opozycji dorosną do tego aby uczestniczyć w kolejnych uroczystościach poświęconych katastrofie smoleńskiej, przecież tam również zginęli ich koledzy – powiedział lider polickich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Zwieńczeniem lokalnych uroczystości było złożenie kwiatów pod obeliskiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Parku Solidarności w Policach.

Przypomnijmy, że o godzinie 8:41, 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk rozbił się samolot specjalny Tu-154M z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją