Menu

Pełnosprawni uczniowie mogli zmierzyć się z niedogodnościami, które na co dzień spotykają osoby niepełnosprawne [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

„Niepełnosprawny czy sprawny” to pierwszy w województwie zachodniopomorskim projekt zakładający organizację cyklu warsztatów z uczniami szkół podstawowych przez niepełnosprawnych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach.

Głównym celem programu jest integracja osób niepełnosprawnych z osobami sprawnymi oraz wzbogacenie wiedzy na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

Autorami projektu są nauczyciele, którzy na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi w SOSW nr 1 – Agnieszka Chabasińska ora Maciej Gapys.

Projekt „Niepełnosprawny czy sprawny” zainicjowany został we wrześniu ubiegłego roku. W 2018 roku odbyły się już cztery spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach, którzy mieli okazję doświadczyć z jakimi problemami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku lub kulach, a także osoby niewidome i niesłyszące.

– Osoby pełnosprawne wykonywały ćwiczenia oparte na rzeczywistym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych tj. poruszanie się i pokonywanie przeszkód na wózku inwalidzkim, o kulach czy też z laską osoby niewidomej – mówi Maciej Gapys, współautor projektu.

Uczniowie pełnosprawni mieli możliwość w sposób naturalny i niewymuszony nauczyć się właściwego stosunku do osób niepełnosprawnych, współżycia z nimi, komunikowania się, niesienia właściwej pomocy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją