Menu
reklama:


Porozumienie zarzuca gminie Police brak sięgnięcia po środki z programu „Maluch+” [wideo]

  • Gracjan Broda

Lokalne struktury partii Porozumienie Jarosława Gowina, podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, zarzuciła władzom gminy Police brak sięgnięcia po rządowe środki na utworzenie nowych miejsc w żłobku publicznym.

- Gmina Police mogła uzyskać dofinansowanie z rządowego programu „Maluch+” na nowe miejsca w żłobkach w wysokości 20 tysięcy złotych na jedno dziecko - mówi Ewa Chmielewska, przewodnicząca zarządu Porozumienia w Powiecie Polickim.

W sumie z programu „Maluch+” skorzysta 11 placówek publicznych, w których powstanie 345 nowych miejsc dla dzieci. Zdecydowana większość z nich dotyczy placówek zlokalizowanych w dużych miastach takich jak Szczecin, Świnoujście czy Koszalin.

Gminy ubiegły ubiegać się również o dofinansowanie pobytu dzieci w placówkach. Tutaj można było sięgnąć po 150 zł na każde dziecko. Z tego rodzaju dofinansowania skorzystały 23 żłobki z terenu województwa zachodniopomorskiego.

- Niestety gmina Police nie złożyła wniosków w żadnych obszarze, w żadnym module. Niestety dodatkowych miejsc w gminie Police za rządowe pieniądze nie będzie – podkreśliła Ewa Chmielewska.

Koszt pobytu jednego dziecka w Miejskim Żłobku wynosi obecnie 352 złote, natomiast w żłobku niepublicznym kwota ta wynosi 740 zł.

Członkowie partii Porozumienie Jarosława Gowina powołała się również na przeprowadzony przez siebie sondaż, według którego aż 90% ankietowanych policzan wolałoby posłać swoją pociechę do żłobka miejskiego.

Obecnie w polickim żłobku miejsce może znaleźć 106 dzieci.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan BrodaJeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją