Menu
reklama:


34-letnia policzanka potrzebuje naszej pomocy! Zmaga się z chorobą nowotworową!

  • Gracjan Broda

Natalia Krawczyk (z domu Molenda), to 34-letnia mieszkanka Polic, szczęśliwa mama 4-letniej Zuzi. Pani Natalia zmaga się z chorobą nowotworową. Pomóc postanowili jej przyjaciele organizując festyn rodzinny, podczas którego będą zbierane środki finansowe na dalsze leczenie.

- 7 miesięcy po porodzie zaczęłam odczuwać bóle pleców. Lekarz rodzinny skierował mnie na rehabilitację, która nie przyniosła żadnego rezultatu – mówi Natalia Krawczyk.

Po 2 latach wizyt u różnych lekarzy pani Natalia zdecydowała się wykonać prywatnie badanie USG klatki piersiowej.

- Okazało się, że prawe płuco jest wypełnione płynem i zlokalizowano kilka guzów. Na początku sierpnia 2016 roku zdiagnozowano u mnie gruczolakoraka płuca prawego – tłumaczy.

Początkowo zastosowano u pani Natalii terapię celowaną, jednak w listopadzie ubiegłego roku terapia ta przestała działać i stwierdzono przerzut do kości krzyżowej. W grudniu 2017 roku na konsylium pani Natalia dowiedziała się, że z powodu przerzutu nie jest możliwe przeprowadzenie operacji.

- Zalecona została mi chemioterapia i radioterapia – mówi pani Natalia.

Pierwszy cykl został zaplanowany na styczeń, jednak z uwagi na nieobecność lekarza onkologa prowadzącego panią Natalię, termin przeprowadzenia chemioterapii został przełożony.

- Sytuacja ta wywołała u mnie ogromny stres. Zdecydowaliśmy wraz z mężem o zmianie lekarza onkologa i szpitala – tłumaczy.

Po serii badań tomograficznych okazało się, że przerzuty są również na wątrobie. Obecnie Pani Natalia raz w tygodniu jeździ do Warszawy na wlewy, które mają spowolnić postępowanie choroby.

- Obecne leczenie jest bardzo kosztowne, a my wykorzystaliśmy już wszystkie środki finansowe, jakie mieliśmy odłożone na rozwój i kształcenie naszej córki. Bez pomocy z zewnątrz nie będziemy w stanie kontynuować leczenia – mówi ze łzami w oczach pani Natalia.

Pomóc chcą jej przyjaciele, którzy 17 marca o godzinie 14.00 organizują w Klubie Osiedlowym w Jasienicy festyn rodzinny, z którego dochód przeznaczony zostanie na dalsze leczenie pani Natalii.

Pieniądze można też wpłacać za pomocą Fundacji Nadzieja Onkologiczna. Wystarczy kliknąć >> tutaj <<.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan BrodaJeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją