Menu
reklama:


Na utylizację odpadów zgromadoznych przy ul. Kamiennej potrzeba milionów złotych!

  • Gracjan Broda

Od 7 do 9 milionów złotych, w zależności od wybranej metody utylizacji odpadów pozostawionych na nieczynnym wysypisku odpadów przy ul. Kamiennej, będzie musiało wydać Starostwo Powiatowe w Policach, aby pozbyć się zalegających od kilku lat śmieci.

W minioną sobotę na terenie wysypiska doszło do pożaru około 100 metrów kwadratowych opon. To kolejne tego typu zdarzenia w ostatnich latach.

Aktualnie tematem utylizacji nagromadzonych odpadów zajmują się dwa zespoły powołane przez burmistrza Polic Władysława Diakuna oraz starostę polickiego Andrzeja Bednarka.

- Staramy się pozyskać dofinansowanie na uprzątnięcie terenu przy ul. Kamiennej w Policach – poinformował Andrzej Bednarek, starosta policki.

Decyzję na prowadzenie działalności gospodarczej wydały ówczesne władze Starostwa Powiatowego w Policach, pomimo negatywnych opinii burmistrza Polic.

- W tamtym okresie pełniłem funkcję sekretarza gminy Police i pamiętam dokładnie, że burmistrz Polic dwukrotnie wydawał negatywną opinię w kwestii wydania zgody na prowadzenie tej działalności – przypomniał podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach, starosta policki Andrzej Bednarek.

Dzisiaj po działalności firmy z ul. Kamiennej pozostały jedynie tony śmieci i problem, z którym muszą się zmierzyć władze powiatu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan BrodaJeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją