Menu
reklama:


Troje dzieci dryfowało na krze na wysokości plaży miejskiej w Policach

  • Gracjan Broda

Troje dzieci dryfujących z nurtem rzeki na krze na wysokości plaży miejskiej w Policach, to treść zgłoszenia jakie otrzymali policcy strażacy w ramach ćwiczeń zorganizowanych w mroźne, środowe przedpołudnie.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał, że na wysokości polickiej plaży zauważone zostały dzieci wzywające pomocy, utrzymujące się na dryfującej krze. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej wyposażony w ubrania do pracy na lodzie.

Odstąpiwszy od zasad uznanych powszechnie za bezpieczne, wykorzystując do działań zabezpieczonej linką deski ortopedycznej, podjął działania ratownicze.

W trakcie manewrów przećwiczono kilka możliwych wariantów, przed którymi mogą zostać postawieni strażacy w zimowych warunkach atmosferycznych.

Udział w szkoleniu wzięli zarówno strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Ochotniczych Straży Pożarnych jak i Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A., a także uczniowie klasy pożarniczej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: KP PSP Police


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją