Menu
reklama:


Mama czwórki dzieci zachorowała na raka! Jedyną szansą leczenie w Monachium!

  • Gracjan Broda

Małgorzata Dyszkant, mama czwórki dzieci, u której zdiagnozowano nieoperacyjnego raka kory nadnercza. Jedyną szansą dla pani Małgorzaty jest protonoterapia w monachijskiej Rinecker Proton Therapy Center. Koszt 26 naświetleń to blisko 29 tysięcy euro.

- Zbiórka prowadzona na portalu pomagam.pl jest przeznaczona na koszty około medyczne, takie jak dojazdy i pobyt w hotelu przyklinicznym, na które potrzeba około 30 tysięcy złotych – mówi Anna Tarocińska, pomysłodawczyni zbiórki, prywatnie koleżanka pani Małgorzaty.

W lipcu bieżącego roku, po szeregu badań związanych z silnymi dolegliwościami bólowymi, zdiagnozowano u pani Małgorzaty raka kory nadnercza. Na komisji onkologicznej skierowano ją na zabieg operacyjny.

Przyjęta została na Oddział Chirurgii Onkologicznej Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii celem wykonania zabiegu operacyjnego. Przed zabiegiem wykonano USG jamy brzusznej, w którym opisano w anatomicznej lokalizacji nadnercza guz głęboko naciekający na okoliczne tkanki i narządy (m.in. wątrobę, nerkę, żyłę wątrobową, żyłę wrotną, aortę i inne). To niestety spowodowało, że pani Małgorzata została zdyskwalifikowana od leczenia operacyjnego na Oddziale Chirurgii Onkologicznej ZCO.

Szansą miało być leczenie w Centrum Onkologii w Warszawie. Niestety, w stolicy również odmówili wykonania operacji, ponieważ wielkość guza i nacieki na inne organy uniemożliwiają operację. W ocenie lekarzy pacjentka nie ma szans na przeżycie operacji.

Jedyną nadzieją na skuteczną walkę z chorobą pozostaje protonoterapia w Niemczech. Koszt 26 naświetleń to blisko 29 tysięcy euro. Dodatkowo potrzeba około 30 tysięcy złotych na tzw. koszty około medyczne i właśnie tę drugą kwotę postanowiła pomóc zebrać pani Małgorzacie, jej koleżanka z pracy – Anna Tarocińska.

Apelujemy do wszystkich osób, które mogą udzielić finansowego wsparcia pani Małgorzacie. Liczy się każda złotówka. Wpłacać można za pomocą portalu pomagam.pl. Wystarczy kliknąć >> tutaj <<.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Facebook


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją