Menu
reklama:


Andrzej Rogowski z nagrodą dla najaktywniejszego społecznego inspektora pracy

  • Gracjan Broda

Policzanin, Andrzej Rogowski otrzymał specjalne wyróżnienie dla najaktywniejszego społecznego inspektora pracy. Nagroda ta została przyznana po raz pierwszy w historii.

Uroczystość corocznej Nagrody Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej odbyła się 29 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Udział w spotkaniu wziął m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej oraz Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej.

- Nagrody są wyrazem szczególnego uznania Państwowej Inspekcji Pracy dokonań dla ich laureatów w dziedzinie ochrony zdrowia i życia ludzkiego w środowisku pracy, dbałości o bezpieczeństwo zatrudnionych i najwyższe standardy etyczne w relacjach pracodawca – pracownik – powiedział Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

W liście do uczestników uroczystości, odczytanym przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, marszałek Sejmu Marek Kuchciński pogratulował i podziękował laureatom, zaznaczając że swym ogromnym zaangażowaniem dają świadectwo dobrze wykonywanych obowiązków podyktowanych głęboką troską o zdrowie i życie drugiego człowieka oraz poszanowaniem jego pracy.

Z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski w liście do uczestników gali zauważył, że mimo ogromnego postępu cywilizacyjnego ciągle wiele osób nie dożywa sędziwego wieku w zdrowiu i sprawności fizycznej, a przyczyny tego mogą wiązać się pośrednio lub bezpośrednio z miejscem pracy i zagrożeniami w nim występującymi.

Po raz pierwszy w trakcie uroczystości wręczono nagrodę laureatowi konkursu „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy”. To zaszczytne wyróżnienie z rąk Wiesława Łyszczka otrzymał Andrzej Rogowski, pełniący funkcję społecznego inspektora pracy w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Wnioskodawcą do konkursu „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy”, był Przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” Zakładów Chemicznych Police S.A. - Krzysztof Zieliński.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją